Bóle migrenowe doskwierają około 15 proc. ludzi na całym świecie, niestety zazwyczaj nie do końca wiadomo, co dokładnie jest ich przyczyną. Okazuje się jednak, że w ograniczeniu objawów migreny może pomóc odpowiedni styl życia. Co powinien on obejmować?

Sen kluczem do zdrowia

Wiele osób wciąż nie docenia, jak dużą rolę dla zdrowia całego organizmu ma odpowiednio długi, regenerujący sen. Jest on jednak kluczowy również w przypadku migreny, której ryzyko pojawiania się jest większe u osób cierpiących na bezsenność, często budzących się w nocy oraz śpiących zbyt krótko.

Dlatego też pacjentom podatnym na ataki migreny lekarze radzą, by dbali o higienę snu, czyli kładli się spać oraz wstawali o regularnych porach, a także by przed snem nie korzystali z telefonów oraz komputera.

Zarządzanie stresem

Problemem wielu osób jest współcześnie również przewlekły stres, który może korelować właśnie z bólami migrenowymi. Aby lepiej sobie z nim radzić warto skonsultować się z psychologiem, na szczęście obecnie można to zrobić również online poprzez platformę haloDoctor.pl. Jest to przydatne zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19, gdy około 75 proc. osób ma znacznie utrudniony kontakt z lekarzami.

Dzięki takiej e-Wizycie można poznać efektywne sposoby radzenia sobie ze stresem, co w długim okresie czasu może w widoczny sposób ograniczyć ataki migreny.

Aktywności fizyczna

Aktywność fizyczna to kolejna baza dla zdrowego trybu życia, w tym również zapobiegania atakom migreny. Lekarze zalecają, by była ona umiarkowana i regularna, czyli wynosiła co najmniej 150 minut w tygodniu, optymalnie pół godziny dziennie. Ćwiczenia pomogą m.in. w regulowaniu ciśnienia krwi i wpłyną pozytywnie na całe ciało.

Lekarze wskazują, że przyczyn migreny może być wiele i wcale nie musi ona wynikać ze stylu życia. W wielu przypadkach pozytywne zmiany pozwalają jednak ograniczyć ataki bólu i zwiększyć komfort życia codziennego.