Arytmia związana jest z nieprawidłową pracą rytmu serca. Ciąg pracy serca, w którym mięśnie pompują krew do organizmu jest zaburzony, a przez to serce pracuje zbyt szybko lub zbyt wolno. Nieleczona może prowadzić do poważnych problemów lub nawet zagrożenia życia. Rutynowe konsultacje online haloDoctor pozwalają na szybkie wystawienie diagnozy, konsultowanie wyników, wsparcie podczas terapii lekowej.

Diagnozuj i lecz arytmię skutecznie przez haloDoctor

Omdlenia i częste zawroty głowy, złe samopoczucie, współtowarzyszący temu ból w klatce piersiowej lub duszności – to podstawowe objawy, jakie towarzyszą arytmii.

Przyczyny jakie wiążą się z występowaniem arytmii są różne. Bardzo często początkową przyczyną są choroby sercowo-naczyniowe, tj.: miażdżyca, czy niedokrwienna choroba serca Jeśli te choroby zostały zdiagnozowane, należy zostać pod kontrolą lekarza kardiologa, która jest także oferowana online na platformie haloDoctor.

Aby skutecznie leczyć arytmię należy znaleźć jej przyczynę, którą trzeba zwalczyć np. miażdżycę. Lecznie przebiega w postaci farmakoterapii – stosowaniu środków przeciw arytmii.

Czy arytmię można leczyć online?

Skonsultuj się z lekarzem specjalistą online, dzięki innowacyjnej platformie haloDoctor

  • Skorzystaj z wyboru dowolnego lekarza specjalisty. W przypadku arytmii polecamy kardiologów, lekarzy chorób wewnętrznych, internistów.
  • Umów się na dowolny termin konsultacji korzystając z grafiku lekarza.
  • Po wypełnieniu formularza dla pacjenta otrzymasz link, dzięki któremu opłacisz eWizytę.
  • Konsultacje z lekarzem odbędziesz przez czat, wideorozmowę lub konsultację telefoniczną.
  • Po zrealizowaniu eWizty pacjent może otrzymać eReceptę oraz eZwolnienie, które zostanie do niego przesłane SMSem lub e-mailem. Recepty są wystawiane na leki Rp, Rpw oraz recepturowe.

Arytmia – groźna choroba układu sercowo-naczyniowego

Arytmia jest groźną chorobą. Nieleczona, bądź zbyt późno wykryta może doprowadzić do zatrzymania akcji serca. Wiąże się także z innymi poważnymi chorobami, które należy zdiagnozować i leczyć, jak np. nadciśnienie

Proces leczenia arytmii jest uzależniony od stopnia jej zaawansowania, siły objawów, stanu pacjenta, stylu życia pacjenta, możliwości jakie daje farmakoterapia w jego przypadku oraz ewentualny zabieg.

W przypadku arytmii przeprowadzana jest czasem ablacja, czyli celowe uszkodzenie serca w miejscu, które za nią odpowiada. Skuteczność zabiegu to 90 – 100%.

Konsultuj się online z wybranym kardiologiem na platformie haloDoctor, kiedy tylko chcesz!