Nie ma wątpliwości, że infekcja dróg moczowych może powodować dyskomfort. Ale skąd wiesz, czy to masz i co ważniejsze: jak możesz uzyskać szybką ulgę? Czy z powodu infekcji dróg moczowych lekarz może wystawić L4? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, jakie działania zaplanować.

Korzystne rozwiązanie

Korzystanie z konsultacji online lub wizyty u lekarza w celu zdiagnozowania i leczenia objawów infekcji dróg moczowych, jest najczęściej jedyną dobrą opcją, do tego, aby uzyskać ulgę w dolegliwościach, które nas dotknęły. Nie zawsze domowe sposoby i preparaty bez recepty będą w stanie sobie poradzić z daną dolegliwością. Wielu dostawców usług telemedycznych, takich jak haloDoctor oferuje wizyty online, które są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a wszystko to z telefonu komórkowego lub komputera domowego.

 

Infekcja dróg moczowych – czym właściwie jest?

Infekcja najczęściej dotyka dowolnej części układu moczowego, takiej jak nerki, pęcherz moczowy, cewka moczowa lub moczowody. Większość infekcji dotyczy pęcherza moczowego i cewki moczowej i zazwyczaj to kobiety są bardziej podatne na infekcję dróg moczowych, niż mężczyźni. Typowe objawy infekcji mogą obejmować ból lub pieczenie podczas oddawania moczu. Możesz również odczuwać częste lub intensywne pragnienie oddawania moczu, a ostatecznie wydalasz z siebie bardzo mało moczu. Poważniejsze objawy mogą obejmować ból lub ucisk w plecach, lub podbrzuszu, uczucie zmęczenia, lub drżenia, gorączkę, lub dreszcze.

Jak lekarz diagnozuje infekcję online?

Wiele osób uważa, że ​​aby zdiagnozować infekcję dróg moczowych, lekarz musi pobrać posiew. Jednak lekarz niekoniecznie potrzebuje próbki laboratoryjnej, aby postawić diagnozę. Twój lekarz może być w stanie ustalić, czy masz infekcję na podstawie Twoich objawów i historii. Zrozumienie swojej historii z przeszłości pomaga wykluczyć możliwość, że objawy są spowodowane przez coś innego, na przykład chorobę przenoszoną drogą płciową lub infekcję drożdżakową. W niektórych przypadkach lekarz może poprosić o wykonanie badania w laboratorium, na co wystawi stosowne e-Skierowanie. Badanie upewni też lekarza, że infekcja nie przemieściła się, ewentualnie do nerek.

Infekcja pęcherza jest rodzajem infekcji dróg moczowych i ten typ jest zwykle powodowany przez bakterię e-coli, która jest rodzajem bakterii powszechnie występujących w przewodzie pokarmowym. Czasami przyczyną mogą być inne bakterie. Niektóre czynniki ryzyka występują z powodu anatomii – kobiety są bardziej podatne za infekcje z tego powodu. Wysoka aktywność seksualna w przypadku obu płci, również zwiększa ryzyko pojawienia się infekcji.

 

Leczenie infekcji dróg moczowych

Lekarz podczas konsultacji online prawdopodobnie przepisze krótką kurację antybiotykową i ewentualnie leki przeciwbólowe, aby zmniejszyć podrażnienie. W przypadku kobiet antybiotyki mogą sprawić, że będziesz bardziej podatna na zakażenie drożdżakami. Bardzo rzadko wystawiane jest L4 przy problemach urologicznych, gdy mowa o klasycznej infekcji dróg moczowych, częściej ma to miejsce, gdy infekcja powoduje powikłania, takie jak odmiedniczkowe zapalenie nerek. Każdy przypadek jest diagnozowany indywidualnie i jedynie od opinii lekarza zależy, czy zostanie wystawione L4 podczas konsultacji.

Najczęściej zadawane pytania
Jakie są korzyści konsultacji online u lekarza w przypadku infekcji dróg moczowych?

Konsultacje online pozwalają na szybką diagnozę i leczenie infekcji dróg moczowych, co może przynieść ulgę w dolegliwościach. To wygodna opcja, szczególnie jeśli nie można od razu odwiedzić gabinetu lekarskiego.

Czy infekcję można leczyć online, a jeśli tak, to jakie leki są przeważnie przepisywane?

Infekcja dróg moczowych może być leczona online, a lekarz zazwyczaj przepisuje antybiotyki dostosowane do konkretnego przypadku. Mogą też zalecić leki przeciwbólowe w celu złagodzenia objawów.

Jakie są typowe powikłania?

Infekcja dróg moczowych może prowadzić do powikłań, takich jak odmiedniczkowe zapalenie nerek, co jest bardziej poważnym stanem wymagającym leczenia i ewentualnie L4.