Stworzenie profesjonalnej i pełnowartościowej bazy lekarzy jest zajęciem stosunkowo trudnym a przede wszystkim wyjątkowo czasochłonnym, chyba że dysponujemy specjalnie zaprojektowaną do tego aplikacją CRM. Wynika to z tego, iż nie wystarczy tylko pozyskać danych teleadresowych poszczególnych lekarzy, bowiem musimy jeszcze wszystkie pozyskane dane pieczołowicie i skrupulatnie potwierdzić, aby zapewnić, iż baza lekarzy będzie zawierała poprawne i przede wszystkim aktualne informacje. W przeciwnym bowiem razie, będzie to baza bezużyteczna, w której nie będzie możliwe wyszukanie jakichkolwiek informacji, bez obawy, iż nie będą one się pokrywały ze stanem faktycznym.

Przede wszystkim więc, musimy w pierwszej kolejności pozyskać możliwe jak najwięcej danych od poszczególnych lekarzy, najlepiej jeśli będą to dane wraz z jakimkolwiek kontaktem do danego lekarza. Może to być adres email, a najlepiej numer telefonu. Kolejnym krokiem, który ma zapewnić iż baza lekarzy, będzie prawidłowo wykonana, będzie potwierdzenie wszystkich pozyskanych informacji wprost u źródła. Ten etap jest zdecydowanie najbardziej czasochłonny, bowiem należy tutaj wysłać emaile, lub też najlepiej zadzwonić do wszystkich poszczególnych lekarzy, których dane pozyskano do bazy lekarzy, aby potwierdzić, czy dany lekarz istnieje, czy jego dane teleadresowe są poprawne, czy dobrze przypisano mu specjalizację, oraz szpital, bądź też przychodnię w której pracuje. Jednym słowem mamy tutaj bardzo duża roboty do wykonania, w celu sprawdzenia wszystkich informacji.

Nie mniej jednak, warto wykonywać tego rodzaju bazy biznesowe oraz obsługujące je aplikacje dedykowane, bowiem istnieje na nie dość spory popyt, nie tylko w przypadku biznesowych baz lekarzy, ale także w kwestii baz danych zawierających dane innych specjalistów.