Konsultacje lekarskie online – prowadź pacjentów oddalonych o wiele kilometrów

Aktualna sytuacja na rynku medycznym wymaga zaangażowania nowych technologii w codziennej pracy lekarza. Sezon wakacyjny w pełni. Wiele osób z chorobami przewlekłymi wyjeżdża na urlopy. Zdarza się, że czasem potrzebują konsultacji lekarskiej swojego zaufanego lekarza, bądź po prostu lekarza – Polaka, lecz w miejscu swojego wypoczynku nie mają do niego dostępu. Jak możesz pomóc takim pacjentom?
 
Pomoc interkontynentalna

Konsultacje lekarskie online to jedna z nowości wśród polskich usług medycznych. Dzięki nim pacjenci mogą się kontaktować z Tobą poprzez sieć z każdego miejsca na świecie. Twoi stali pacjenci lub osoby, które poszukują polskiego specjalisty, mogą uczestniczyć z Tobą w wideorozmowach, kiedy mają wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia, przebywając na urlopie.

Konsultacje lekarskie online jest to także doskonały pomysł na rozszerzenie usług proponowanych w gabinecie. Pacjenci, którzy skorzystają z konsultacji online chętniej przyjdą do gabinetu, aby spotkać się z Tobą bezpośrednio.
Spotykając się z pacjentami w trakcie konsultacji w sieci możesz:

  • Wystawiać e-Recepty,
  • Wystawiać e-Zwolnienia,
  • Prowadzić diagnostykę on-line pacjentów,
  • Udostępniać formularze dokumentacji medycznej dla pacjentów.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oprogramowania Medfile® EDM podniesiesz konkurencyjność swojej placówki medycznej w branży.

Możliwość założenia e-Konta pacjenta jest również udogodnieniem dla osób, które zdecydują się korzystać z możliwości Internetu w ramach pomocy lekarskiej i stałego dostępu do informacji na temat własnego zdrowia.
 
Więcej niż konsultacje

Lekarze korzystający z konsultacji lekarskich online, będą mogli korzystać z większej liczby udogodnień. e-Konsylia ze specjalistami pochodzącymi z innych krajów przed własnym monitorem, to nowa perspektywa rozwoju naukowego i wspaniały element ożywiający karierę medyczną. Wszelkie nowości dotyczące leczenia, prowadzenia terapii, występowania przypadków medycznych będą docierać do Ciebie szybciej, dzięki globalnym konsultacjom ze specjalistami z całej Polski oraz innych krajów.

Usługi w zdalnej przychodni możesz prowadzić kiedy jest Ci wygodnie, dzięki Medfile® EDM ustalisz grafik konsultacji zdalnych w swoim harmonogramie pracy. Otwórz się na możliwości sieci, prowadź konsultacje lekarskie online już od dziś!

BioStat® to 15 lat doświadczenia

Jedną z cech, wyróżniającą firmę BioStat® z Rybnika, jest jej przywiązanie do pracowników. V-ce Prezes Zarządu, dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek od dawna podkreśla, że BioStat® tworzą przede wszystkim kreatywne osoby, która pracują z pasją i zaangażowaniem, a na co dzień do zespołu wnoszą kreatywność.

W skład tego interdyscyplinarnego zespołu wchodzą osoby z ogromnym doświadczeniem, wśród których znajdują się: naukowcy, statystycy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy z dziedziny IT, zajmujący się praktycznym zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań badawczych i gromadzenia danych w biznesie. Każdy dział stanowi ważny fundament przedsiębiorstwa.

Firma BioStat® istnieje już ponad 15 lat – w tym czasie udało jej się zgromadzić ogromne doświadczenie w branży, zbudować zespół liczący ponad 36 zaangażowanych ekspertów, nawiązać współpracę z ponad 40 firmami o międzynarodowym zasięgu, opublikować ponad 60 prac i zrealizować ponad 2000 badań.

Realizacja indywidualnych koncepcji badawczych i wielokanałowych badań, ukierunkowanych na branże: medyczno-farmaceutyczną, naukową, FMCG, opiera się o autorskie systemy. LabSites, eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-System służą wykonywaniu zaawansowanych projektów dostosowanych do potrzeb klientów.

BioStat® jest polską marką, ale działa również na rynkach zagranicznych, budując sukces zarówno w kraju, jak i poza nim. Swoje rodzime rozwiązania prezentuje na światowym poziomie, produkując aplikacje udostępniane w chmurze obliczeniowej razem z eksperckimi usługami konsultingowymi.

Wśród projektów, jakimi mogą się pochwalić, można wymienić między innymi: eCRF.biz – (przeniesienie badań klinicznych do świata cyfryzacji), SurvGoTM (narzędzie służące badaniu satysfakcji klientów), Medfile®  (program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej), Badanie Opinii (obejmujące ogólnopolską sieć konsumentów, dzięki czemu można przeprowadzić badanie w ściśle zdefiniowanych grupach).

Co wyróżnia BioStat®  wśród innych firm?
● własne systemy informatyczne,
● szybką komunikację i decyzyjność,
● inwestowanie w szkolenie i w kompetencje zespołu – w tym celu są realizowane sesje coachingowe oraz spotkania Master Mind,
● metodologię pracy, która jest oparta na content co-creating i design thinking w kontekście tworzenia innowacyjnych rozwiązań i przygotowywania strategii dla klientów,
● łączenie kompetencji ze świata nauki, z tymi, ze świata biznesu.

Rachunki pod kontrolą – pakiety wizyt

W trakcie prowadzenia działalności prywatnej świadczącej usługi na rzecz służby zdrowia, istotną rzeczą jest szczegółowe prowadzenie rachunków. Kiedy jeszcze większość lecznic korzystała z tradycyjnych metod wystawiania rachunków i faktur, cały proces płatności trwał dosyć długo, zabierał cenny czas w rejestracji lub nawet lekarzom w gabinetach.

Kiedy nadszedł czas wprowadzania innowacji związanych z dokumentacją medyczną w postaci elektronicznej, także prowadzenie rachunkowości placówek medycznych można będzie bardziej udoskonalić.

Jedną z ciekawych opcji ułatwiających prowadzenie rachunków w gabinetach jest „Pakiet wizyt lekarskich”. Funkcja ta, udostępniona przez twórców programu Medfile pozwala na rozliczanie wielu, tego samego rodzaju wizyt, które pacjent zakupił w ramach pakietu. Ustalenie tego rodzaju usługi w programie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej znacząco ułatwia możliwość rozliczania pakietów wizyt w księgach rozliczeniowych. Ponadto funkcja ułatwia zlecanie zabiegów dla pacjentów będących pod opieką różnych fundacji, stowarzyszeń czy firm ubezpieczeniowych.

Funkcja „Pakiety wizyt” umożliwia także przygotowanie cyklu wizyt w gabinecie lekarskim bądź fizjoterapeutycznym, jako prezentu.

W programie Medfile EDM można w prosty sposób ustawić funkcję „Pakiet wizyt do wykorzystania”. Należy to zrobić z poziomu „Rachunki” widocznego na głównym pasku po włączeniu programu. Po kliknięciu we wspomniany moduł „Rachunki” naciskamy polecenie „+Nowy dokument” gdzie rozwinie się lista, jaki typ dokumentu wybiera specjalista.  Należy wskazać „Pakiet do wykorzystania”. Po chwili program przekieruje do edycji pakietu: danych dotyczących płatnika, ceny i rodzaju usługi, danych pacjenta, dla którego będzie wykonywana usługa itp. Po wprowadzeniu wszystkich informacji, dane należy zapisać. Na liście dokumentów pojawi się po chwili pakiet do wykorzystania.

Ułatwienie pracy fizjoterapeutom, rehabilitantom oraz innym specjalistom wykorzystującym długookresowe terapie składające się z wielu wizyt, zostało wdrożone dzięki prostej funkcji programu Medfile EDM. Rachunki i rozliczenia za powtarzające się wizyty będą teraz prostsze do zweryfikowania, a możliwość planowania terapii pacjenta stanie się bardziej intuicyjna.

Wykorzystaj przydatne funkcje biznesowe programu Medfile EDM w swojej placówce medycznej gabinecie i spraw, aby praca stała się wygodniejsza. Testuj przez 14 dni za darmo!

 

 

 

Specjalistyczna pomoc w kontuzjach

Źródło urazów

Urazy i kontuzje mogą przytrafić się niespodziewanie przy wielu okazjach. Bardzo często wynikają one z naszych codziennych działań czy to będzie praca przed monitorem, czy ciężkie zakupy. W wielu przypadkach wykonujemy czynności i ruchy, które obciążają nasz organizm ponad miarę, nawet jeśli świadomie próbujemy jedynie utrzymać się w zdrowiu i uniknąć bólu. W dzisiejszym zabieganym świecie brakuje czasu nad refleksję nad sobą i własnym ciałem, przez co niewielu z nas tak naprawdę posiada sensowną wiedzę dotyczącą rzeczywistego stanu naszego organizmu. Wielu ludziom w przypadku wystąpienia stanu chorobowego najtrudniej przychodzi zrozumienie, że powrót do zdrowia jest procesem, który wymaga czasu i systematyczności w podejściu. Niestety, naprawdę wiele chorób i urazów ma swoje źródło w niedoleczonych wcześniejszych problemach. Na szczęście mamy kilka możliwości wsparcia organizmu, na które możemy liczyć.

Fizjoterapia

Wsparciem w skutecznym powrocie do zdrowia zajmują się przede wszystkim fizjoterapeuci. Dzięki specjalistycznej wiedzy popartej odpowiednimi studiami, są w stanie znacząco poprawić komfort naszego życia w przypadku przewlekłych chorób i dolegliwości związanych z dawniejszymi kontuzjami. Za pośrednictwem konsultacji fizjoterapeutycznej możemy się sporo dowiedzieć na temat działania naszego organizmu. Systematyczne wizyty pozwalają znacząco przyśpieszyć powrót do pełni zdrowia, a jednocześnie dają nam dużą psychiczną podporę w przezwyciężaniu chorób i bólów pourazowych. Konsultacja fizjoterapeutyczna bywa z resztą przydatna nawet wówczas, gdy czujemy się w pełni zdrowia i sił, gdyż możemy się w ten sposób dowiedzieć wiele na temat naszych nawyków. Zyskujemy wówczas specjalistyczną wiedzę na temat zdrowego trybu życia, dzięki której można uniknąć wielu powtarzających się i nagminnie pojawiających się urazów. Niejednokrotnie podczas pracy i wypoczynku wykonujemy różne czynności w nieprawidłowy sposób, co z kolei może prowadzić do poważnych uszkodzeń na dłuższą metę. Zwłaszcza, kiedy planujemy zmianę trybu życia na bardziej odpowiadający zachowaniu zdrowia powinniśmy się skonsultować z fizjoterapeutą, tak by nie nadwyrężyć organizmu. Często się zdarza, że dobre chęci prowadzą nas na manowce, zwłaszcza w przypadku zdrowia i chęci jego zachowania.

Współpraca ze specjalistą

Dla skutecznych konsultacji fizjoterapeutycznych niezwykle istotna okazuje się współpraca na linii specjalista-pacjent. Jako pacjenci powinniśmy oczekiwać od fizjoterapeuty nie tylko kompetencji i rzetelności, ale również życzliwego podejścia. W końcu żadne leczenie nie będzie skuteczne, jeśli po prostu, samo spotkanie z drugim człowiekiem będzie oznaczało dla nas coś nieprzyjemnego. Zanim zdecydujemy się na wizytę, warto sprawdzić w Internecie opinie dotyczące interesującego nas specjalisty. Przy czym warto tu zaznaczyć, że nie zawsze ci najlepiej oceniani będą dla nas odpowiedni. Bardzo często jest to sprawa osobistego podejścia, a to będzie różne dla poszczególnych pacjentów. Może wśród tych negatywnych opinii ktoś zniechęcił się z powodu bezpośredniości terapeuty, która okaże się dla innego pacjenta podstawowym atutem? Może komuś nie odpowiadała kolorystyka gabinetu? Dużo też zależy od nas samych, musimy podjąć ważną decyzję, z którą wiąże się zgoda na pełne zaangażowanie w proces powrotu do zdrowia, cierpliwość i systematyczne wizyty.