Rachunki pod kontrolą – pakiety wizyt

W trakcie prowadzenia działalności prywatnej świadczącej usługi na rzecz służby zdrowia, istotną rzeczą jest szczegółowe prowadzenie rachunków. Kiedy jeszcze większość lecznic korzystała z tradycyjnych metod wystawiania rachunków i faktur, cały proces płatności trwał dosyć długo, zabierał cenny czas w rejestracji lub nawet lekarzom w gabinetach.

Kiedy nadszedł czas wprowadzania innowacji związanych z dokumentacją medyczną w postaci elektronicznej, także prowadzenie rachunkowości placówek medycznych można będzie bardziej udoskonalić.

Jedną z ciekawych opcji ułatwiających prowadzenie rachunków w gabinetach jest „Pakiet wizyt lekarskich”. Funkcja ta, udostępniona przez twórców programu Medfile pozwala na rozliczanie wielu, tego samego rodzaju wizyt, które pacjent zakupił w ramach pakietu. Ustalenie tego rodzaju usługi w programie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej znacząco ułatwia możliwość rozliczania pakietów wizyt w księgach rozliczeniowych. Ponadto funkcja ułatwia zlecanie zabiegów dla pacjentów będących pod opieką różnych fundacji, stowarzyszeń czy firm ubezpieczeniowych.

Funkcja „Pakiety wizyt” umożliwia także przygotowanie cyklu wizyt w gabinecie lekarskim bądź fizjoterapeutycznym, jako prezentu.

W programie Medfile EDM można w prosty sposób ustawić funkcję „Pakiet wizyt do wykorzystania”. Należy to zrobić z poziomu „Rachunki” widocznego na głównym pasku po włączeniu programu. Po kliknięciu we wspomniany moduł „Rachunki” naciskamy polecenie „+Nowy dokument” gdzie rozwinie się lista, jaki typ dokumentu wybiera specjalista.  Należy wskazać „Pakiet do wykorzystania”. Po chwili program przekieruje do edycji pakietu: danych dotyczących płatnika, ceny i rodzaju usługi, danych pacjenta, dla którego będzie wykonywana usługa itp. Po wprowadzeniu wszystkich informacji, dane należy zapisać. Na liście dokumentów pojawi się po chwili pakiet do wykorzystania.

Ułatwienie pracy fizjoterapeutom, rehabilitantom oraz innym specjalistom wykorzystującym długookresowe terapie składające się z wielu wizyt, zostało wdrożone dzięki prostej funkcji programu Medfile EDM. Rachunki i rozliczenia za powtarzające się wizyty będą teraz prostsze do zweryfikowania, a możliwość planowania terapii pacjenta stanie się bardziej intuicyjna.

Wykorzystaj przydatne funkcje biznesowe programu Medfile EDM w swojej placówce medycznej gabinecie i spraw, aby praca stała się wygodniejsza. Testuj przez 14 dni za darmo!

 

 

 

Specjalistyczna pomoc w kontuzjach

Źródło urazów

Urazy i kontuzje mogą przytrafić się niespodziewanie przy wielu okazjach. Bardzo często wynikają one z naszych codziennych działań czy to będzie praca przed monitorem, czy ciężkie zakupy. W wielu przypadkach wykonujemy czynności i ruchy, które obciążają nasz organizm ponad miarę, nawet jeśli świadomie próbujemy jedynie utrzymać się w zdrowiu i uniknąć bólu. W dzisiejszym zabieganym świecie brakuje czasu nad refleksję nad sobą i własnym ciałem, przez co niewielu z nas tak naprawdę posiada sensowną wiedzę dotyczącą rzeczywistego stanu naszego organizmu. Wielu ludziom w przypadku wystąpienia stanu chorobowego najtrudniej przychodzi zrozumienie, że powrót do zdrowia jest procesem, który wymaga czasu i systematyczności w podejściu. Niestety, naprawdę wiele chorób i urazów ma swoje źródło w niedoleczonych wcześniejszych problemach. Na szczęście mamy kilka możliwości wsparcia organizmu, na które możemy liczyć.

Fizjoterapia

Wsparciem w skutecznym powrocie do zdrowia zajmują się przede wszystkim fizjoterapeuci. Dzięki specjalistycznej wiedzy popartej odpowiednimi studiami, są w stanie znacząco poprawić komfort naszego życia w przypadku przewlekłych chorób i dolegliwości związanych z dawniejszymi kontuzjami. Za pośrednictwem konsultacji fizjoterapeutycznej możemy się sporo dowiedzieć na temat działania naszego organizmu. Systematyczne wizyty pozwalają znacząco przyśpieszyć powrót do pełni zdrowia, a jednocześnie dają nam dużą psychiczną podporę w przezwyciężaniu chorób i bólów pourazowych. Konsultacja fizjoterapeutyczna bywa z resztą przydatna nawet wówczas, gdy czujemy się w pełni zdrowia i sił, gdyż możemy się w ten sposób dowiedzieć wiele na temat naszych nawyków. Zyskujemy wówczas specjalistyczną wiedzę na temat zdrowego trybu życia, dzięki której można uniknąć wielu powtarzających się i nagminnie pojawiających się urazów. Niejednokrotnie podczas pracy i wypoczynku wykonujemy różne czynności w nieprawidłowy sposób, co z kolei może prowadzić do poważnych uszkodzeń na dłuższą metę. Zwłaszcza, kiedy planujemy zmianę trybu życia na bardziej odpowiadający zachowaniu zdrowia powinniśmy się skonsultować z fizjoterapeutą, tak by nie nadwyrężyć organizmu. Często się zdarza, że dobre chęci prowadzą nas na manowce, zwłaszcza w przypadku zdrowia i chęci jego zachowania.

Współpraca ze specjalistą

Dla skutecznych konsultacji fizjoterapeutycznych niezwykle istotna okazuje się współpraca na linii specjalista-pacjent. Jako pacjenci powinniśmy oczekiwać od fizjoterapeuty nie tylko kompetencji i rzetelności, ale również życzliwego podejścia. W końcu żadne leczenie nie będzie skuteczne, jeśli po prostu, samo spotkanie z drugim człowiekiem będzie oznaczało dla nas coś nieprzyjemnego. Zanim zdecydujemy się na wizytę, warto sprawdzić w Internecie opinie dotyczące interesującego nas specjalisty. Przy czym warto tu zaznaczyć, że nie zawsze ci najlepiej oceniani będą dla nas odpowiedni. Bardzo często jest to sprawa osobistego podejścia, a to będzie różne dla poszczególnych pacjentów. Może wśród tych negatywnych opinii ktoś zniechęcił się z powodu bezpośredniości terapeuty, która okaże się dla innego pacjenta podstawowym atutem? Może komuś nie odpowiadała kolorystyka gabinetu? Dużo też zależy od nas samych, musimy podjąć ważną decyzję, z którą wiąże się zgoda na pełne zaangażowanie w proces powrotu do zdrowia, cierpliwość i systematyczne wizyty.

Szkolenia w zakresie statystyki – dla specjalistów

W obecnych czasach firmy bardzo skrupulatnie dbają o wizerunek swojej firmy oraz jakość wykonywanych usług. Aby jakoś ta była wciąż na zadowalającym poziomie niezbędnym jest posiadanie zaplecza pracowników bogatych w doświadczenie i umiejętności. W związku z tym rozwijające się firmy stawiają na ciągłe szkolenia pracowników pozwalając im na rozwój, poszerzanie wiedzy, a sobie na zwiększenie efektywności i poprawę opinii na temat przedsiębiorstwa.

 

Jeszcze jakiś czas temu szkolenia pracowników nie były tak popularne jak obecnie. Do dziś dzień budzą różne odczucia, a pracodawcy zastanawiają się, czy warto organizować szkolenia, czy są one faktycznie potrzebne wieloletnim pracownikom, którzy przecież znają się na tym co robią, a co najważniejsze, czy nie są wyłącznie stratą pieniędzy? Na wszystkie te pytania można z śmiałością odpowiedzieć przecząco, gdyż szkolenia są tym, co przynosi korzyść zarówno samej firmie, jak i jej pracownikom.

 

Szkolenia są jednym z czynników wpływających na ciągły rozwój firmy. Wiąże się głównie z tym, że pracownicy poddani szkoleniom nabywają nowe kwalifikacje, a także uczą się jak efektywnie wykorzystać posiadane umiejętności i zastosować je podczas wykonywanej pracy. To wszystko przekłada się na przyszły zysk firmy. Sama firma wykazuje dbałość o pracownika dając możliwość rozwoju. Jedną z najgorszych rzeczy, jakie może zrobić firma to sprawić, aby pracownik czuł się niedoceniony i ignorowany. To jedynie zachęci go do odejścia i szukania bardziej atrakcyjnej oferty pracy.

 

Statystyka jest kluczową dziedziną w nowoczesnym i wciąż rozwijającym się społeczeństwie, a ponadto wymaga ciągłego kształcenia i nabywania nowych kwalifikacji. Umiejętność analizowania danych jest w dzisiejszych czasach niezbędnym narzędziem w niemal każdym zawodzie. Wiedza statystyczna pomaga korzystać z właściwych metod gromadzenia danych, stosowania prawidłowych analiz i skutecznego przedstawiania wyników. Statystyka jest kluczowym procesem kryjącym się za tym, jak dokonujemy odkryć w nauce, podejmujemy decyzje na podstawie danych i tworzymy przewidywania. Statystyki pozwalają głębiej zrozumieć temat. Niewłaściwe zaprojektowanie badania skutkuje wydłużeniem czasu potrzebnego do wykonania kolejnych niezbędnych procesów by sfinalizować badanie i by przyniosło ono pożądane efekty. Fundamentem kompleksowo wykonanego badania statystycznego jest rzetelnie wykonany projekt, tak by analiza statystyczna oraz końcowy protokół był możliwie prawdziwy. Warto więc zadbać o poziom wiedzy i kwalifikacji swoich pracowników i wybrać ofertę szkoleniową, która pozwoli im je zdobyć.

Firma BioStat cechująca się wieloletnim doświadczeniem oferuje consulting i szkolenia w zakresie statystyki. Gwarantujemy, że Twoi pracownicy uzyskają cenną wiedzę zaczynając od stworzenia projektu, poprzez data management i kończąc na skrupulatnej analizie statystycznej. Dążymy do tego, aby uczestnicy szkoleń nabyli, m.in. umiejętność adekwatnego dobierania próby oraz wybierania odpowiednich metod badawczych.

Jak badać świadomość i rozpoznawalność marki – Brand Awareness i Brand recognition

Jak mierzysz skuteczność świadomości swojej marki, aby konsumenci rozpoznali twoją markę?

Utrzymanie świadomości marki jest ważnym aspektem marketingu Twojej firmy. Bardzo pomocne jest przeanalizowanie postrzegania odbiorców docelowych w odniesieniu do opakowania produktu, marketingu i reklamy, produktów, usług i wiadomości wysyłanych za pośrednictwem różnych kanałów. Zapraszanie konsumentów do wyrażania opinii i utrzymywanie stałej obecności na rynkach docelowych jest kluczowe dla marki.

Badania znajomości marki należy robić co najmniej badając:

  • Spontaniczną znajomość marki;
  • Wspomaganą znajomość marki.

 

Korzystając z internetowego oprogramowania do ankietyzacji, możesz tworzyć skuteczne badania rozpoznawalności marki, zaprojektowane specjalnie w celu zbierania informacji zwrotnych w celu ustalenia, czy Twoi klienci docelowi rozpoznają Twoją markę i potrafią powiązać Twoją markę z odpowiednimi produktami lub usługami. Ankiety związane z rozpoznawaniem marki mogą również sięgać głębiej niż tylko rozpoznawanie marki. Mogą być również wykorzystywane jako narzędzie do odkrywania innych niematerialnych informacji, takich jak postrzeganie przez konsumentów twoich produktów lub usług.

W przypadku większości ankiet online, takich jak ankiety dla klientów lub ankiety dla pracowników, sugerujemy prawidłowe oznaczenie marki. W przypadku badania rozpoznawalności marki powstrzymaj się od umieszczania nazwy firmy, nazw produktów lub usług, logo, wzorów itp. Określenie marki w ankiecie online może zniekształcić wyniki ankiety.

Jakie są przykłady pytań, które możesz uwzględnić w ankiecie rozpoznawania marki?

Jaka jest pierwsza marka, która przychodzi na myśl w branży?

  • Jak często widziałeś/słyszałeś tę markę w ostatnim miesiącu?
  • Jaka marka jest najbardziej rozpoznawalna w branży?
  • Jakie cechy tej marki sprawiają, że jest rozpoznawalna?
  • Co sprawia, że ​​marka jest bardziej rozpoznawalna niż konkurencyjne marki?

Zrób to innowacyjnie! Zaawansowane oprogramowanie ankietyzacji  online może zawierać obrazy i filmy w pytaniach. Ta możliwość może się przydać w przypadku badań rozpoznawalności marki. Możesz na przykład użyć obrazów logo w pytaniach otwartych i poprosić respondentów o “nazwanie tej marki”. Możesz też zamieścić krótki film z logo marki w tle. Zapytaj respondentów, jakie marki mogą zobaczyć w filmie. Skorzystaj do tego celu z jednego z paneli konsumenckich (niektóre oferują realizacja badania do 24h).

Wyniki tych i innych pytań w ankiecie rozpoznawania marki można wykorzystać, aby skorzystać z mocnych stron marki, dowiedzieć się więcej o słabych stronach i zebrać informacje o konkurencyjnych markach. Zebrane informacje mogą być również wykorzystywane do uruchamiania nowych produktów lub usług, a jednocześnie wzmacniania marki.

Ile to kosztuje? w zależności od grupy docelowej i jej liczebności oraz rodzaju marki badania takie zaczynają się od 1500 zł (w przypadku sondażu internetowego).