Badania marketingowe – profesjonalne usługi dla Twojej firmy

Działając na rynku od 15 lat specjaliści Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat®, opracowali autorski, specjalistyczny model  prowadzenia badań marketingowych. Harmonogram eksploracji przebiega w oparciu o sprawdzony proces badań jakościowych i ilościowych.

Badania jakościowe i ilościowe

 • Wywiady IDI, służące pozyskaniu indywidualnych opinii na temat badanego zjawiska,
 • Wywiady FGI, których celem jest weryfikacja danych uzyskanych w trakcie I etapu badań,
 • W razie potrzeby specjaliści BioStat® uzupełniają dane pozyskane w badaniach jakościowych o informacje z badań ilościowych typu CATI lub CLT.

Badania marketingowe o charakterze ilościowym pozwalają przedstawić dane w sposób liczbowy, można je skwantyfikować na szerszą grupę docelową związaną z badaną usługą, produktem lub zjawiskiem.

Cel badań marketingowych

Ciągła obserwacja trendów rynkowych, zainteresowanie zapotrzebowaniem klientów na produkty i usługi, modelowanie elastycznością cenową produktów i usług w stosunku do aktualnej sytuacji gospodarczej społeczeństwa i branży wymaga odpowiedniego typu badań i narzędzi. Badania marketingowe są odpowiedzią na wiele pytań właścicieli dużych i małych firm oraz instytucji, które oczekują prężnego rozwoju w branży oraz uzyskania silnej pozycji na rynku.

Oferta w zakresie badań marketingowych dotyczy szeroko zakrojonych eksploracji związanych opiniami konsumentów, dotyczących produktów i usług w Twojej firmie:

 • Konceptów i prototypów nowych produktów,
 • Idei dotyczących nowych reklam i opakowań (typu storyboard i stilomatiki),
 • Pomiarów obecności produktów w mediach (także w mediach społecznościowych),
 • Badań segmentacyjnych,
 • Określania świadomości marki wśród konsumentów,
 • Ilościowych badań sensorycznych,
 • Weryfikacji reakcji na kampanie reklamowe.

 

Podczas indywidualnych wywiadów z przedstawicielami grupy docelowej, koordynatorzy BioStat® przeprowadzają rzetelnie badania marketingowe, dobierają respondentów ze szczególnym uwzględnieniem m.in.:

 • Płci, wieku, wykształcenia,
 • Miejsca zamieszkania,
 • Stylu życia,
 • Doświadczeń zakupowych oraz preferencji w wyborze towarów,
 • Cech społeczno-psychologicznych respondentów.

 

Doskonałe narzędzia badawcze w rękach ekspertów

Badania marketingowe są realizowane w oparciu o doświadczenie zdobyte w trakcie prowadzenia projektów dla wielu firm z branży FMCG oraz medyczno-farmaceutycznej. Koordynatorzy badań są biegli we wszystkich etapach prowadzenia badań:

 • Przygotowania narzędzia badawczego,
 • Opracowania scenariusza badań,
 • Realizacji eksploracji na dwóch etapach badań jakościowych,
 • Rzetelnej analizy zebranego materiału i przygotowania raportu z badań.

Prowadzenie przedsiębiorstwa i wdrażanie planów marketingowych na podstawie danych zdobytych w trakcie badań, pozwoli odpowiedzieć na najważniejsze potrzeby konsumentów. Stała kontrola rynku oraz analiza efektów z przeprowadzonych akcji promocyjnych i modyfikacji cen da możliwość weryfikacji skuteczności prowadzonych działań.

Wysoka potrzeba badań marketingowych

Prowadzenie wywiadów w sferze badań marketingowych pozwala uzyskać wiele informacji przydatnych właścicielom małych, średnich i dużych firm z różnych branż. Dane pozyskane ze strony konsumentów – odbiorców produktów i usług umożliwiają weryfikację własnych spostrzeżeń na temat kondycji firmy i rozpoznawalności marki.
Korzystaj z wyników zdobytych badań, aby rozwijać swoją firmę. Skontaktuj się z nami, aby zdobyć szczegółowe informacje dotyczące badań marketingowych!

Konsultacje lekarskie online – prowadź pacjentów oddalonych o wiele kilometrów

Aktualna sytuacja na rynku medycznym wymaga wprowadzenia nowych technologii do codziennej pracy lekarza. Kiedy sezon wakacyjny w pełni wiele osób z chorobami przewlekłymi wyjeżdża na urlopy. Zdarza się, że czasem potrzebują konsultacji lekarskiej swojego zaufanego lekarza, bądź po prostu lekarza – Polaka, lecz w miejscu swojego wypoczynku nie mają do niego dostępu. Jak można pomóc takim pacjentom?
 

Pomoc interkontynentalna

Konsultacje lekarskie online to jedna z nowości wśród polskich usług medycznych. Dzięki nim pacjenci mogą się kontaktować z Tobą poprzez sieć z każdego miejsca na świecie. Twoi stali pacjenci lub osoby, które poszukują polskiego specjalisty, mogą uczestniczyć z Tobą w wideorozmowach, kiedy mają wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia, przebywając na urlopie.

Wspomniane konsultacje lekarskie online są także doskonałym pomysłem na rozszerzenie usług proponowanych w gabinecie. Pacjenci, którzy skorzystają z konsultacji online chętniej przyjdą do gabinetu, aby spotkać się z Tobą bezpośrednio. Spotykając się z pacjentami w trakcie konsultacji w sieci możesz:

 • Wystawić e-Receptę – obowiązkowo od 08.01.2020 r.,
 • Wystawiać e-Zwolnienie – obligatoryjnie od 01.12.2018 r.,
 • Prowadzić diagnostykę on-line pacjentów,
 • Udostępniać formularze i dokumentację medyczną dla pacjentów.

 

Podnieś konkurencyjność swojej placówki medycznej

e-Konto pacjenta pozwala także śledzić przebieg leczenia pacjentowi, który jest zaangażowany w proces leczenia i chce mieć stały dostęp do swojej dokumentacji medycznej. Dzięki rozwiązaniu, jakim jest e-Konto pacjent otrzymuje więcej niż konsultacje. Kiedy nie może dotrzeć do swojego specjalisty ze względu na złe samopoczucie będzie miał możliwość szybkiego kontaktu ze swoim lekarzem i powiadomienia go o swoim złym stanie. Specjalista będzie mógł natychmiast zareagować, a w razie konieczności szybko przyjechać na wizytę. Konsultacje lekarskie online pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo chorych przewlekle np.:

 • cukrzyków,
 • pacjentów z chorobami układu krążenia,
 • pacjentów w trakcie psychoterapii,
 • pacjentów cierpiących na choroby OUN.

Konsultacje lekarskie online mogą także być wsparciem dla rodzin i opiekunów osób będących w trakcie opieki paliatywnej w domu chorego.
 

Więcej niż konsultacje – rozwój cyfryzacji

Lekarze korzystający z konsultacji lekarskich online, będą mogli używać większej liczby udogodnień. e-Konsylia ze specjalistami pochodzącymi z innych krajów przed własnym monitorem, to nowa perspektywa rozwoju naukowego. Wszelkie nowości dotyczące metod leczenia, prowadzenia terapii, występowania ciekawych, czy też rzadkich przypadków medycznych będą docierać do Ciebie szybciej, dzięki globalnym konsultacjom ze specjalistami z całej Polski oraz innych zakątków świata.
 

Usługi zdalnej przychodni

Jako specjalista zarządzający placówką możesz je wprowadzić kiedy będzie Ci wygodnie. Sam dopasujesz harmonogram pracy zdalnej i dzięki Medfile® EDM ustalisz grafik zapisów online poprzez stronę w sieci, prowadź konsultacje lekarskie online już od dziś!

BioStat® to 15 lat doświadczenia

Jedną z cech, wyróżniającą firmę BioStat® z Rybnika, jest jej przywiązanie do pracowników. V-ce Prezes Zarządu, dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek od dawna podkreśla, że BioStat® tworzą przede wszystkim kreatywne osoby, która pracują z pasją i zaangażowaniem, a na co dzień do zespołu wnoszą kreatywność.

W skład tego interdyscyplinarnego zespołu wchodzą osoby z ogromnym doświadczeniem, wśród których znajdują się: naukowcy, statystycy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy z dziedziny IT, zajmujący się praktycznym zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań badawczych i gromadzenia danych w biznesie. Każdy dział stanowi ważny fundament przedsiębiorstwa.

Firma BioStat® istnieje już ponad 15 lat – w tym czasie udało jej się zgromadzić ogromne doświadczenie w branży, zbudować zespół liczący ponad 36 zaangażowanych ekspertów, nawiązać współpracę z ponad 40 firmami o międzynarodowym zasięgu, opublikować ponad 60 prac i zrealizować ponad 2000 badań.

Realizacja indywidualnych koncepcji badawczych i wielokanałowych badań, ukierunkowanych na branże: medyczno-farmaceutyczną, naukową, FMCG, opiera się o autorskie systemy. LabSites, eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-System służą wykonywaniu zaawansowanych projektów dostosowanych do potrzeb klientów.

BioStat® jest polską marką, ale działa również na rynkach zagranicznych, budując sukces zarówno w kraju, jak i poza nim. Swoje rodzime rozwiązania prezentuje na światowym poziomie, produkując aplikacje udostępniane w chmurze obliczeniowej razem z eksperckimi usługami konsultingowymi.

Wśród projektów, jakimi mogą się pochwalić, można wymienić między innymi: eCRF.biz – (przeniesienie badań klinicznych do świata cyfryzacji), SurvGoTM (narzędzie służące badaniu satysfakcji klientów), Medfile®  (program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej), Badanie Opinii (obejmujące ogólnopolską sieć konsumentów, dzięki czemu można przeprowadzić badanie w ściśle zdefiniowanych grupach).

Co wyróżnia BioStat®  wśród innych firm?
● własne systemy informatyczne,
● szybką komunikację i decyzyjność,
● inwestowanie w szkolenie i w kompetencje zespołu – w tym celu są realizowane sesje coachingowe oraz spotkania Master Mind,
● metodologię pracy, która jest oparta na content co-creating i design thinking w kontekście tworzenia innowacyjnych rozwiązań i przygotowywania strategii dla klientów,
● łączenie kompetencji ze świata nauki, z tymi, ze świata biznesu.

Pakiet wizyt lekarskich – rachunki pod kontrolą

W trakcie prowadzenia działalności świadczącej prywatne usługi na rzecz ochrony zdrowia, istotną rzeczą jest szczegółowe prowadzenie rachunków. Kiedy jeszcze większość placówek korzystała z tradycyjnych metod wystawiania rachunków i faktur, cały proces płatności trwał dosyć długo, zabierał cenny czas w rejestracji, a nawet lekarzom w gabinetach. Dzięki oprogramowaniu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® EDM administracja placówki może kontrolować opłaty za wizyty, dzięki pakietom wizyt lekarskich.
 

Rachunki za wizyty

Wprowadzanie innowacji związanych z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną pozwala (poza standardowym prowadzeniem kartoteki pacjenta) na prowadzenie kontroli rachunkowej prowadzonej działalności medycznej. System do dokumentacji medycznej pacjentów w formie elektronicznej – Medfile® EDM umożliwia pacjentom realizację płatności za wizyty lekarskie w kilku formach:

 • przedpłat,
 • płatności kartą,
 • płatności gotówką,

 

Opcja realizacji wizyt lekarskich

Jedną z dogodnych opcji porządkujących rachunkowość gabinetową jest Pakiet wizyt lekarskich. To zastosowanie stworzone przez specjalistów IT Medfile® EDM pozwala na rozliczanie wielu, wizyt o tym samym charakterze, które pacjent wykupił w ramach pakietu. Korzystanie z tego rodzaju modułu w programie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej znacząco ułatwia proces prowadzenia rozliczeń pakietów wizyt w księgach rozrachunkowych. Ponadto funkcja „Pakiet wizyt lekarskich” ułatwia zlecanie zabiegów dla pacjentów będących pod opieką różnych fundacji, stowarzyszeń czy firm ubezpieczeniowych.

Funkcja „Pakiety wizyt” umożliwia także przygotowanie cyklu wizyt w gabinecie lekarskim bądź fizjoterapeutycznym, jako prezentu dla osób, które potrzebują

 • rehabilitacji,
 • odnowy biologicznej,
 • masażu,
 • zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

 

Ustawienia „Pakietu wizyt lekarskich”

W programie Medfile® EDM można w prosty sposób ustawić funkcję Pakiet wizyt do wykorzystania. Należy to zrobić z poziomu „Rachunki” widocznego na głównym pasku po włączeniu programu. Po kliknięciu we wspomniany moduł „Rachunki” naciskamy polecenie „+ Nowy dokument” gdzie rozwinie się lista, jaki typ dokumentu wybiera specjalista. Należy wskazać „Pakiet do wykorzystania”. Po chwili program przekieruje do edycji pakietu:

 • danych dotyczących płatnika,
 • ceny i rodzaju usługi,
 • danych pacjenta, dla którego będzie wykonywana usługa itp.

Po wprowadzeniu wszystkich informacji, dane należy zapisać. Na liście dokumentów pojawi się po chwili pakiet do wykorzystania.
 

Ułatwienie pracy fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz innym specjalistów

Specjaliści, którzy wykorzystują długookresowe terapie składające się z wielu wizyt, np. rehabilitacje, masaże, terapie laserowe, terapie kwasami, meetingi, psychoterapie i inne, otrzymają gotowe rozwiązanie dla swojej placówki dzięki prostej funkcji programu Medfile® EDM. Rachunki i rozliczenia za powtarzające się wizyty będą teraz prostsze do zweryfikowania, a możliwość planowania terapii pacjenta stanie się bardziej intuicyjna.

Zapraszamy do korzystania z intuicyjnych modułów Medfile® EDM, które wspierają proces wystawiania e-Dokumentów:

 • e-Recept, już od 8 stycznia 2020 r.
 • e-Zwolnień aktualny od 1 grudnia 2018 r.
 • e-Skierowań planowany od 2021 r.

Wykorzystaj przydatne funkcje biznesowe programu Medfile® EDM w swojej placówce medycznej gabinecie i spraw, aby praca stała się wygodniejsza. Testuj przez 14 dni za darmo!