Stworzenie profesjonalnej bazy danych lekarzy, to bardzo trudne zajęcie, wobec czego, do jego wykonywania niezbędna jest odpowiednia wiedza, umiejętności, oraz profesjonalne oprogramowanie na zamówienie, bez których niestety nie będzie można się w żadnym przypadku obejść. Warto tutaj podkreślić, iż tego rodzaju działalność badawcza, w wyniku której powstają bazy danych, jest procesem czasochłonnym, szczególnie jeśli baza ma obejmować na przykład lekarzy z terenu całego kraju.

Oczywiście nie ograniczamy się tutaj do tworzenia baz lekarzy, bowiem równie dobrze możemy przygotować bazę firm budowlanych, aczkolwiek w przypadku baz danych lekarzy posiadamy już wieloletnie doświadczenie, bowiem na naszym lokalnym rynku, to właśnie bazy lekarzy, cieszą się zdecydowanie największym powodzeniem.

Przede wszystkim, trzeba tutaj pamiętać, iż bazy lekarzy powinny być stale aktualne, bowiem przynajmniej dwa razy w roku co mogą ułatwić aplikacje dedykowane, rynek ten zmienia się w około 10-25%, co oczywiście wymaga korekt w danych. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż dochodzą nam nowi lekarze, wyspecjalizowani w danych dziedzinach, jak również niektórzy odchodzą na emeryturę, wobec czego, koniecznie baza danych powinna zostać zaktualizowana o tego rodzaju informacje.

W następnej kolejności tego rodzaju bazy danych lekarzy, wykorzystywane mogą być w celu prowadzenia na przykład kampanii marketingowych nowych lekarstw. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w tej kwestii jest bez wątpienia email marketing, czyli wysłanie wiadomości email z ofertą do poszczególnych lekarzy przy pomocy aplikacji CRM, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim przez wzgląd na niskie koszty wysyłki materiałów reklamowych. Skuteczność zaś jest tutaj zagwarantowana, bowiem na dzień dzisiejszy nie ma chyba lekarza, który nie używałby aktywnie poczty email.