W trakcie prowadzenia działalności świadczącej prywatne usługi na rzecz ochrony zdrowia, istotną rzeczą jest szczegółowe prowadzenie rachunków. Kiedy jeszcze większość placówek korzystała z tradycyjnych metod wystawiania rachunków i faktur, cały proces płatności trwał dosyć długo, zabierał cenny czas w rejestracji, a nawet lekarzom w gabinetach. Dzięki oprogramowaniu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® EDM administracja placówki może kontrolować opłaty za wizyty, dzięki pakietom wizyt lekarskich.

Rachunki za wizyty

Wprowadzanie innowacji związanych z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną pozwala (poza standardowym prowadzeniem kartoteki pacjenta) na prowadzenie kontroli rachunkowej prowadzonej działalności medycznej. System do dokumentacji medycznej pacjentów w formie elektronicznej – Medfile® EDM umożliwia pacjentom realizację płatności za wizyty lekarskie w kilku formach:

 • przedpłat,
 • płatności kartą,
 • płatności gotówką,

 

Opcja realizacji wizyt lekarskich

Jedną z dogodnych opcji porządkujących rachunkowość gabinetową jest Pakiet wizyt lekarskich. To zastosowanie stworzone przez specjalistów IT Medfile® EDM pozwala na rozliczanie wielu, wizyt o tym samym charakterze, które pacjent wykupił w ramach pakietu. Korzystanie z tego rodzaju modułu w programie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej znacząco ułatwia proces prowadzenia rozliczeń pakietów wizyt w księgach rozrachunkowych. Ponadto funkcja „Pakiet wizyt lekarskich” ułatwia zlecanie zabiegów dla pacjentów będących pod opieką różnych fundacji, stowarzyszeń czy firm ubezpieczeniowych.

Funkcja „Pakiety wizyt” umożliwia także przygotowanie cyklu wizyt w gabinecie lekarskim bądź fizjoterapeutycznym, jako prezentu dla osób, które potrzebują

 • rehabilitacji,
 • odnowy biologicznej,
 • masażu,
 • zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

 

Ustawienia „Pakietu wizyt lekarskich”

W programie Medfile® EDM można w prosty sposób ustawić funkcję Pakiet wizyt do wykorzystania. Należy to zrobić z poziomu „Rachunki” widocznego na głównym pasku po włączeniu programu. Po kliknięciu we wspomniany moduł „Rachunki” naciskamy polecenie „+ Nowy dokument” gdzie rozwinie się lista, jaki typ dokumentu wybiera specjalista. Należy wskazać „Pakiet do wykorzystania”. Po chwili program przekieruje do edycji pakietu:

 • danych dotyczących płatnika,
 • ceny i rodzaju usługi,
 • danych pacjenta, dla którego będzie wykonywana usługa itp.

Po wprowadzeniu wszystkich informacji, dane należy zapisać. Na liście dokumentów pojawi się po chwili pakiet do wykorzystania.

Ułatwienie pracy fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz innym specjalistów

Specjaliści, którzy wykorzystują długookresowe terapie składające się z wielu wizyt, np. rehabilitacje, masaże, terapie laserowe, terapie kwasami, meetingi, psychoterapie i inne, otrzymają gotowe rozwiązanie dla swojej placówki dzięki prostej funkcji programu Medfile® EDM. Rachunki i rozliczenia za powtarzające się wizyty będą teraz prostsze do zweryfikowania, a możliwość planowania terapii pacjenta stanie się bardziej intuicyjna.

Zapraszamy do korzystania z intuicyjnych modułów Medfile® EDM, które wspierają proces wystawiania e-Dokumentów:

 • e-Recept, już od 8 stycznia 2020 r.
 • e-Zwolnień aktualny od 1 grudnia 2018 r.
 • e-Skierowań planowany od 2021 r.

Wykorzystaj przydatne funkcje biznesowe programu Medfile® EDM w swojej placówce medycznej gabinecie i spraw, aby praca stała się wygodniejsza. Testuj przez 14 dni za darmo!