Aktualna sytuacja na rynku medycznym wymaga wprowadzenia nowych technologii do codziennej pracy lekarza. Kiedy sezon wakacyjny w pełni wiele osób z chorobami przewlekłymi wyjeżdża na urlopy. Zdarza się, że czasem potrzebują konsultacji lekarskiej swojego zaufanego lekarza, bądź po prostu lekarza – Polaka, lecz w miejscu swojego wypoczynku nie mają do niego dostępu. Jak można pomóc takim pacjentom?

Pomoc interkontynentalna

Konsultacje lekarskie online to jedna z nowości wśród polskich usług medycznych. Dzięki nim pacjenci mogą się kontaktować z Tobą poprzez sieć z każdego miejsca na świecie. Twoi stali pacjenci lub osoby, które poszukują polskiego specjalisty, mogą uczestniczyć z Tobą w wideorozmowach, kiedy mają wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia, przebywając na urlopie.

Wspomniane konsultacje lekarskie online są także doskonałym pomysłem na rozszerzenie usług proponowanych w gabinecie. Pacjenci, którzy skorzystają z konsultacji online chętniej przyjdą do gabinetu, aby spotkać się z Tobą bezpośrednio. Spotykając się z pacjentami w trakcie konsultacji w sieci możesz:

  • Wystawić e-Receptę – obowiązkowo od 08.01.2020 r.,
  • Wystawiać e-Zwolnienie – obligatoryjnie od 01.12.2018 r.,
  • Prowadzić diagnostykę on-line pacjentów,
  • Udostępniać formularze i dokumentację medyczną dla pacjentów.

 

Podnieś konkurencyjność swojej placówki medycznej

e-Konto pacjenta pozwala także śledzić przebieg leczenia pacjentowi, który jest zaangażowany w proces leczenia i chce mieć stały dostęp do swojej dokumentacji medycznej. Dzięki rozwiązaniu, jakim jest e-Konto pacjent otrzymuje więcej niż konsultacje. Kiedy nie może dotrzeć do swojego specjalisty ze względu na złe samopoczucie będzie miał możliwość szybkiego kontaktu ze swoim lekarzem i powiadomienia go o swoim złym stanie. Specjalista będzie mógł natychmiast zareagować, a w razie konieczności szybko przyjechać na wizytę. Konsultacje lekarskie online pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo chorych przewlekle np.:

  • cukrzyków,
  • pacjentów z chorobami układu krążenia,
  • pacjentów w trakcie psychoterapii,
  • pacjentów cierpiących na choroby OUN.

Konsultacje lekarskie online mogą także być wsparciem dla rodzin i opiekunów osób będących w trakcie opieki paliatywnej w domu chorego.

Więcej niż konsultacje – rozwój cyfryzacji

Lekarze korzystający z konsultacji lekarskich online, będą mogli używać większej liczby udogodnień. e-Konsylia ze specjalistami pochodzącymi z innych krajów przed własnym monitorem, to nowa perspektywa rozwoju naukowego. Wszelkie nowości dotyczące metod leczenia, prowadzenia terapii, występowania ciekawych, czy też rzadkich przypadków medycznych będą docierać do Ciebie szybciej, dzięki globalnym konsultacjom ze specjalistami z całej Polski oraz innych zakątków świata.

Usługi zdalnej przychodni

Jako specjalista zarządzający placówką możesz je wprowadzić kiedy będzie Ci wygodnie. Sam dopasujesz harmonogram pracy zdalnej i dzięki Medfile® EDM ustalisz grafik zapisów online poprzez stronę w sieci, prowadź konsultacje lekarskie online już od dziś!