W trakcie prowadzenia działalności prywatnej świadczącej usługi na rzecz służby zdrowia, istotną rzeczą jest szczegółowe prowadzenie rachunków. Kiedy jeszcze większość lecznic korzystała z tradycyjnych metod wystawiania rachunków i faktur, cały proces płatności trwał dosyć długo, zabierał cenny czas w rejestracji lub nawet lekarzom w gabinetach.

Kiedy nadszedł czas wprowadzania innowacji związanych z dokumentacją medyczną w postaci elektronicznej, także prowadzenie rachunkowości placówek medycznych można będzie bardziej udoskonalić.

Jedną z ciekawych opcji ułatwiających prowadzenie rachunków w gabinetach jest „Pakiet wizyt lekarskich”. Funkcja ta, udostępniona przez twórców programu Medfile pozwala na rozliczanie wielu, tego samego rodzaju wizyt, które pacjent zakupił w ramach pakietu. Ustalenie tego rodzaju usługi w programie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej znacząco ułatwia możliwość rozliczania pakietów wizyt w księgach rozliczeniowych. Ponadto funkcja ułatwia zlecanie zabiegów dla pacjentów będących pod opieką różnych fundacji, stowarzyszeń czy firm ubezpieczeniowych.

Funkcja „Pakiety wizyt” umożliwia także przygotowanie cyklu wizyt w gabinecie lekarskim bądź fizjoterapeutycznym, jako prezentu.

W programie Medfile EDM można w prosty sposób ustawić funkcję „Pakiet wizyt do wykorzystania”. Należy to zrobić z poziomu „Rachunki” widocznego na głównym pasku po włączeniu programu. Po kliknięciu we wspomniany moduł „Rachunki” naciskamy polecenie „+Nowy dokument” gdzie rozwinie się lista, jaki typ dokumentu wybiera specjalista.  Należy wskazać „Pakiet do wykorzystania”. Po chwili program przekieruje do edycji pakietu: danych dotyczących płatnika, ceny i rodzaju usługi, danych pacjenta, dla którego będzie wykonywana usługa itp. Po wprowadzeniu wszystkich informacji, dane należy zapisać. Na liście dokumentów pojawi się po chwili pakiet do wykorzystania.

Ułatwienie pracy fizjoterapeutom, rehabilitantom oraz innym specjalistom wykorzystującym długookresowe terapie składające się z wielu wizyt, zostało wdrożone dzięki prostej funkcji programu Medfile EDM. Rachunki i rozliczenia za powtarzające się wizyty będą teraz prostsze do zweryfikowania, a możliwość planowania terapii pacjenta stanie się bardziej intuicyjna.

Wykorzystaj przydatne funkcje biznesowe programu Medfile EDM w swojej placówce medycznej gabinecie i spraw, aby praca stała się wygodniejsza. Testuj przez 14 dni za darmo!